Folkloro ansamblio „Dainuviai“ kultūrinė patirtis Biržų krašte

2017-06-15

Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblis „Dainuviai“ ir kultūros darbuotojai birželio 15 dieną  vyko į Biržus pasisemti kultūrinės, pažintinės ir edukacinės patirties. Pakeliui išvykos dalyviai aplankė ir Pasvalio kultūros centrą, pabendravo su Pavalio kultūros darbuotojais, aplankė žymiausias šio miesto vietas, parkus. Didelį įspūdį paliko Raubonių vandens malūnas ir vilnų karšykla, kur „Dainuviai“ turėjo galimybę pamatyti kaip istoriniame vandens malūne buvo ir yra karšiama bei verpiama vilna.  

Išvykos dalyvius nepaprastai sužavėjo naujai modernizuotas Biržų kultūros centras, gilios kultūrinės tradicijos. O ir pats Biržų kraštas unikalus istoriniais, gamtiniais turtais. Išvykos dalyviai stebėjosi pačiu ilgiausiu Lietuvoje, net 525 metrų ilgio tiltu per Širvėnos ežerą. Šis seniausias Lietuvoje dirbtinis vandens telkinys jungia Biržų miestą ir Astravą. Juk kaip žinia, ant Širvėnos ežero kranto pastatytas ir Astravo dvaras. Itališkų vilų stiliaus Astravo rūmai yra viena gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje.

Folkloro ansamblis „Dainuviai“ ir kultūros darbuotojai apsilankė ir unikaliame Biržų regioninio parko kampelyje - Kirkiluose. Čia prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį.  Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Nepaprasto grožio Biržų regioninio parko vertybės – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefas. Taigi užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Folkloro ansamblio „Dainuviai“ dalyviai ir kultūros darbuotojai žavėjosi nepaprasto grožio Biržų pilimi. Ši renesansinė pilis yra bastioninio tipo tvirtovė, geriausiai išsilaikiusi šiaurės rytų Europoje ir vienintelė tokia Lietuvoje. Biržų pilyje įsikūręs muziejus „Sėla“, kurio įspūdingose ekspozicijose pristatyta turtinga Biržų krašto ir Lietuvos istorija.

Taigi Lazdijų kultūros centro fokloro ansamblio „Dainuviai“ (vad.  B. Vžesniauskienė) ir kultūros darbuotojai turėjo nepaprastą galimybę susipažinti su Pasvalio ir Biržų krašto kultūros, gamtos ir istorijos lobiais, pasisemti kultūrinės patirties. Kolektyvas nuoširdžiai dėkoja Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui už nepaprastą, dvasiškai praturtinusią kelionę į Biržų kraštą, kuri gauta folkloro ansamblio „Dainuviai“ veiklos 10-mečio proga.

Biržai BiržaiBiržaiBiržaiBiržai