Edukacinė išvyka skirta Tarptautinei jaunimo dienai

2016-08-11

Tarptautinė jaunimo diena – tai diena, kuria siekiama atkreipti didesnį dėmesį į jaunimo problemas ir aktualijas, per kurią jaunimas skatinamas drąsiai reikšti savo sumanymus, troškimus ir svajones,  dalyvauti visuomeniniame gyvenime, tobulėti mėgstamoje veikloje, kurti, nebijoti klysti, išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstam, ieškoti ir atrasti save.  

Tad, kaip ir kas met, minėdami Tarptautinę Jaunimo dieną, rugpjūčio 11 d., su Barčių laisvalaikio salės jaunaisiais saviveiklininkais bei Barčių kaimo jaunimu ir šiemet buvome išvykoje – Rudaminos amatų centre. Čia mus pasitiko, šiltai priėmė bei vedė edukacinį keramikos užsiėmimą VšĮ Lazdijų kultūros centro Rudaminos laisvalaikio salės kultūros ir meno darbuotoja Irma Gurevičienė bei  keramikė Rita Gegužienė.  Čia ne tik susipažinome su keramikos amatu, kalbėjomės, domėjomės, gavome atsakymus, apžiūrėjome jau sukurtus darbus,  bet ir patys gavome pasijusti keramikais: kūrėme, lipdėme, dekoravome. 

Po smagaus darbo su moliu, buvome pavaišinti arbata, supažindinti su kitomis amatų centro veiklomis, Alytaus krašto amatininkų darbais.  

Atsisveikindami  ir  dėkodami darbuotojoms  vaikai  įteikė savo  kūrybos  iš modelino darbelius  -  dekoruotą lėkštę bei angeliuką.  Laikas pralėkė akimirksniu, nes buvo be galo įdomu bei smagu.

Lankydamiesi Rudaminoje neužmiršome aplankyti  ir  istorija svarbią vietą – piliakalnį. Ant kurio kažkada stovėjo kunigaikščio Ringaudo pilis, kurioje karaliumi vainikuotas Mindaugas

Smagiai, naudingai bei įdomiai paminėjome Tarptautinę jaunimo dieną.  Ir šios ypatingos dienos proga kiekvienam jaunam žmogui linkime išnaudoti teikiamas galimybes pažinti save ir kitas kultūras, ugdyti supratimą bei toleranciją kitų atžvilgiu, siekti savo užsibrėžtų tikslų, būti visapusiškai aktyviais bei drąsiais.

išvyka išvyka išvyka išvyka išvyka