Didžiausioje fiestoje – stipriausi Europos galiūnai, staigmenos ir linksmybės

2019-06-07

Birželio mėnesio pradžioje tradiciškai Lazdijuose šurmuliuoja viena didžiausių tarptautinė Dzūkijos šventė – Pasienio fiesta.
Šiemet renginys džiugins spalvingomis veiklomis ir įspūdingais reginiais. Organizatoriai kviečia dalyvauti Lazdijų meno mokyklos koncerte „Vaikytės spalvos“, krepšinio 3x3 bei paplūdimio tinklinio 2x2 varžybose, aplankyti literatūrinius pietus su Lazdijų krašto kūrėjais ir Trakų istorijos muziejaus parodą „Seirijų lobis“.  Daugiau nei 50 dalyvių iš visos Lietuvos dalyvaus respublikiniame liaudiško smuikavimo konkurse „Griežkit, skripkos“, kurio laureatai pasirodys ir vakarinėje programoje Lazdijų miesto parke. Čia taip pat koncertuos geriausios Lazdijų krašto kapelos, šokių kolektyvai ir muzikinės grupės. Įspūdingą reginį ir nepakartojamas emocijas suteiks vištų lenktynės, o greičiausiai distanciją įveikusių vištų savininkai bus apdovanojami piniginėmis premijomis.
Antroji renginio diena nukels prie Akmenių ežero, kuriame vyks spiningavimo varžybos, o Sporto centro aikštyne vyks atviros seniūnijų ir bendruomenių sporto žaidynės. Rajono įstaigos, bendruomenės ir gyventojai kviečiami dalyvauti instaliacijų parodoje „Mūsų bendrystės skėtis“ ir savo kūrybos darbais varžytis dėl piniginių premijų. Renginio organizatoriai būtinai siūlo aplankyti tautodailininkų, amatininkų mugę, kurioje gaminius pristatys ir Lazdijų krašto mokomųjų mokinių bendrovių atstovai! Mažieji Lazdijų krašto gyventojai taip pat yra nepamiršti, nes juos džiugins Šakių cirkas bei policijos bičiulis Amsis.  
Pirmą kartą Lazdijuose vyks neeilinės varžybos – Europos galiūnų čempionatas, kuriame jėgas išbandys įvairių šalių sportininkai. Renginyje dalyvaus stipriausiu planetos žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas, o Lietuvos galiūnų federacijos atstovai užtikrins įdomias veiklas ir užduotis.
Kaip ir kiekvienais metais, vakarinė Pasieno fiestos programa pradedama teatralizuota eisena Lazdijų miesto gatvėmis. Šiemet laukia staigmena: kūrybiškiausiai eisenoje dalyvaujanti įstaiga, bendruomenė bus apdovanota 300 eurų dovanų kuponu kelionei Lietuvoje! Pasienio fiesta taip pat dovanos nepamirštamus Sauliaus Prūsaičio, Vido Bareikio, grupės Man-go ir Katažinos koncertus, šventėje dalyvaus Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos meno kolektyvai. Atsižvelgiant į jaunimo norus, pirmą kartą po atviru dangumi organizuojama diskoteka kartu su DJ Donato ir smuikininku Arifu bei jų projektu „Filtered tools“. Na, o birželio 9-ąją Lazdijuose vyks IV-asis Lietuvos plento taurės etapas, kuris vainikuos visus šventinius renginius.
Te žydinti Pasienio fiesta birželio 7–9 d. Lazdijuose suburia bendruomenes draugėn, suteikia pačių geriausių emocijų ir dzūkišką bendrystės pajautimą – juk po savu stogu mums visap patogu!
Daugiau informacijos www.pasieniofiesta.lt.