Aukso medaliai ir Grand prix apdovanojimas tautinių šokių kolektyvui „LAZDIJA“

2018-09-26

 

Lazdijų kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Lazdija“ dalyvavo tarptautiniame šokių konkurse - festivalyje „Adriatic Zadar open“, kuris vyko Kroatijos Zadaro mieste rugsėjo 26-29 dienomis. Šį konkursą organizavo Zadaro miesto savivaldybė, organizacija „Terra Astrum“ ir Lietuvos Respublikos Garbės konsulė Kroatijoje Rima Koič. „Lazdija“ ( vadovė Janina Dereškevičienė) buvo pastebėta Lietuvos dainų šventėje ir „Terra Astrum“ bei konsulės kvietimu šiam kolektyvui pasiūlyta dalyvauti šokių konkurse Kratijoje.

Ilgai ir sunkiai dirbę „Lazdijos“ šokėjai kartu su vadove Janina Dereškevičiene parengė dzūkiškų šokių programą, kurią pristatė Zadaro miesto teatre. Konkurse dalyvavo daugiau nei 30 kolektyvų ir virš 400 dalyvių! Vėliau iškilminga dalyvių eisena papuošė Zadaro miesto gatves, o festivalis persikėlė į centrinę miesto gatvę. Iki vėlyvo vakaro vykęs festivalis sukvietė daugybę turistų ir smalsuolių, kurie turėjo galimybę pamatyti spalvingas daugiau nei 30 kolektyvų atliekamas šokių programas. Mūsų „Lazdija“ sužavėjo ne tik komisijos narius, bet buvo palydėta ir gausias žiūrovų plojimais. Taigi konkursiniame festivalyje „Adriatic Zadar open“ buvo nominuoti tik 3 geriausi šokių kolektyvai. Iš gausios dalyvių minios aukso medalius ir GRAND PRIX aukso diplomą laimėjo Lazdijų kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Lazdija“ (vad. J. Dereškevičienė)! “Lazdija” sužavėjo komisijos narius ne tik savo nuoširdžia dzūkiškų šokių programa, bet ir, anot organizacijos “Terra Astrum” vadovo, labai matoma ir jaučiama kolektyvo darna, vienybe ir bendryste.

Kitą dieną renginys persikelė į Kroatijos miestą Starigrad Paklenica, kurio centrinėje aikštėje šokių kolektyvai parodė savo programas. Džiugu, jog “Lazdija” buvo pristatyta kaip konkurso laureatė ir turėjo išskirtinę galimybę atlikti daugiau šokių! Šį koncertą stebėjo ir Starigrad Paklenicoje besitreniruojanti Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė.  Jau kitą dieną šokių konkursas-festivalis „Adriatic Zadar open“ buvo aprašytas didžiausiame Zadaro miesto laikraštyje. Straipsnyje negailėta gražių žodžių „Lazdijai“, o mūsų krašto šokėjų nuotrauka puikavosi pirmuosiuose puslapiuose!

Taigi nors ir pavargę, bet laimingi Lazdijų kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Lazdija“ nariai kartu su vadove Janina Dereškevičiene į Lazdijus parvežė aukso medalius ir grand prix aukso diplomą! Didžiuojamės, kad Lazdijų krašto kultūra yra pastebima ir vertinama net tik Lietuvoje, bet ir matoma Europoje!

 

lazdija lazdija lazdija lazdija lazdija

[caption id="attachment_10524" align="alignleft" width="3733"]rhdr rhdr[/caption]

lazdija lazdija