Atšaukiamos Tradicinės tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės „Lazdijai 2016“

2016-02-05

Ketvirtadienį posėdžiavusi organizacinė renginio darbo grupė nusprendė atšaukti vasario 16-ąją, antradienį, turėjusias įvykti Tradicines tarptautines ristūnų žirgų lenktynes „Lazdijai 2016“ Lazdijų hipodrome.

Labai apgailestaujame, kad dėl kardinaliai pasikeitusių žiemos orų, kurie labiau primena lietingą pavasarį, buvome priversti priimti tokį nelengvą sprendimą – atšaukti žirgų lenktynes, kurios į hipodromą sutraukia gausų būrį žirginio sporto mylėtojų iš visos Lietuvos“, ‒ kalbėjo darbo grupės, atsakingos už renginio organizavimą, vadovas, mero pavaduotojas Gintautas Salatka. Dėl kardinaliai pasikeitusių oro sąlygų buvo atšauktos ir tradicinės žirgų lenktynės Sartuose.

Nors dėjome visas pastangas ruošdami hipodromo trasą vadeliotojams, tačiau gausūs lietūs ir besilaikanti pliusinė temperatūra visą mūsų darbą pavertė perniek. Puikiai suprantame, kad ant neįšalusios, netvirto tako joks sportininkas nedrįs vadelioti brangiai kainuojančio žirgo.

Ypač didelį apgailestavimą darbo grupės vadovas išreiškė ir dėl atšauktų lenktynių negalėsiančios įvykti amatininkų ir prekybininkų mugės, kuri kasmet nustebina susirinkusius savo dydžiu ir pasiūlos įvairove.

„Apmaudu ir liūdna, kad tradicinėmis tapusios lenktynės, Lazdijų krašte vainikuojančios Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – renginius, šiemet neįvyks, tai didžiulio susidomėjimo sulaukiantis renginys, kuriam mes, organizatoriai, jau buvome pilnai pasiruošę. Deja, prieš gamtą nepakovosi“, ‒ kalbėjo G. Salatka.

Organizatoriai pažymi, kad dėl netinkamų oro sąlygų atšaukiamos tik ristūnų žirgų lenktynės, kiti numatyti renginiai vyks ir laukia visų apsilankančių juose.

9 val. bus aukojamos šv. mišios Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, įteikiamos Lietuvos valstybės atkūrimo dienos nominacijos bei koncertuos Liudas Mikalauskas. Po mišių iškilminga eisena patrauks į Nepriklausomybės aikštę, kur bus padėtos gėlės bei žvakelės prie Nepriklausomybės paminklo bei  pasitinkama visą Lazdijų kraštą apkeliavusi Vienybės žygio „Apjuoskime Lazdijų kraštą“ vėliava.