Armonikininkų varžytuvės „Grok, armonika 2012“

2012-10-20

 Spalio 20 dieną Lazdijų kultūros centro Varnėnų laisvalaikio salėje vyko  jau antrus metus rengiamos armonikininkų varžytuvės GROK, ARMONIKA. Šioje šventėje, puoselėjančioje liaudiškos muzikos tradicijas, skambias melodijas - svajingus valsus ir trankias polkutes - dovanojo geriausi mūsų krašto armonikininkai.  

Demonstruodami pirštų miklumą, išradingumą, originalumą, instrumento vingrumą jie varžėsi dėl Šauniausio armonikininko titulo. Muzikantus vertino komisija: Lazdijų meno mokyklos akordeono skyriaus  mokytojas Juozas Valentukonis, Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė bei muzikinės veiklos koordinatorė Aida Abeciūnaitė. Pirmoji vieta komisijos sprendimu buvo skirta Romui Burneikai iš Lazdijų. Pademonstravęs puikią  grojimo techniką  jis įrodė, jog ne veltui yra laikomas vienu iš geriausių rajono muzikantų, kurio muzikavimas buvo įvertintas ir Varėnoje vykusiose armonikininkų varžytuvėse. Antroji vieta atiteko praėjusių metų šventės „Grok, armonika“ nugalėtojui Romui Dudinskui iš Neliubonių kaimo. Jo pasirodymą puikiai įvertino ne tik komisija, bet ir žiūrovai, kurie negailėjo šiam atlikėjui gausių aplodismentų. Trečiosios vietos laimėtoju buvo paskelbtas žinomas ne tik mūsų krašte, bet ir visoje Lietuvoje muzikantas Romas Mazėtis. Renginio pradžioje su Lazdijų kultūros centro tradicinės muzikos kapela „Dziedukai“ „apšildęs“ varžytuves, jis nepristigo energijos bei geros nuotaikos ir per savo pasirodymą.

Varžytuvių nugalėtojai buvo apdovanoti prizais bei padėkos raštais, kuriuos įsteigė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jauniausiam armonikininkui  Mantui Šikarskui prizą įsteigė Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Valdas Petras Mikelionis. Nuotaikingiausiam muzikantui, kuriuo buvo pripažintas Antanas Brazinskas iš Lipliūnų,  apdovanojimą skyrė Varnėnų kaimo bendruomenė. Jos pirmininkas Žydrūnas Rutkauskas taip pat pasveikino  muzikantus, kurie turi sukaupę gausią muzikos instrumentų kolekciją ir taip prisideda prie muzikavimo tradicijų puoselėjimo. Taip pat nebuvo pamiršti ir kiti dalyviai. Visiems armonikininkams varžytuvių dalyvio pažymėjimus bei atminimo dovanas įteikė Lazdijų kultūros centras, o gražiausias melodijas muzikantams bei žiūrovams skyrė Būdviečio laisvalaikio salės kapela „Svaja“ (vadovė Zina Barkauskienė).

Šventės šeimininkas Varnėnų laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorius Leonas Patalavičius džiaugėsi vis didesniu šių varžytuvių susidomėjimu ir tokia dalyvių gausa. Pernai šventėje varžėsi  11 muzikantų, o šiemet panoro sudalyvauti netgi 22 armonikininkai! Tad belieka tikėtis, jog ši  armonikos muziką populiarinanti  bei  liaudiškas tradicijas puoselėjanti šventė, apkeliavusi visą rajoną, sulauks vis gausesnio būrio ne tik atlikėjų, bet ir klausytojų.

[gallery link="file" columns="4" orderby="post_date"]