Ar jau keliavote rudeniškai pasipuošusiu „Jotvingių keliu“?

Vis dar gražūs rudeniški orai kviečia į Dzūkijos gamtą. O kas geriau nei pasivaikščiojimas istorinėmis ir kultūra alsuojančiomis Alytaus regiono  vietovėmis?! Keturių savivaldybų įstaigos – Lazdijų, Druskininkų ir Alytaus miesto bei rajono – sukūrė kultūrinį Jotvingių kelio maršrutą. Šis kelias jungia pagrindinius buvusiose Jotvingių žemėse išlikusius kultūros paveldo objektus: Rudaminos, Prelomčiškės, Buteliūnų, Šlavantų, Paveisininkų, Kaukų ir Obelytės, Žilvios, Dzirmiškių, Bambininkų, Poteronių, Alytaus, Radžiūnų, Černiauskų piliakalnius, muziejus, įvairias  kultūros įstaigas ir nevyriausybines organizacijas, populiarinančias jotvingių istorinį ir kultūrinį atminimą.

Jotvingių kelio maršrutas sukurtas pagal Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą, kurio pagrindinis partneris yra Lazdijų kultūros centras. Jotvingių kelias atspindi žmogaus ryšį su gamta, kultūra ir paveldu,  įprasmina Alytaus regiono kultūrinę-istorinę patirtį ir tarsi siunčia turistams žinutę „joti vingiais“. Šį vingiuotą kelią – judėjimą nurodo ir pačio Jotvingių kelio maršrutas.

Pirmuoju Jotvingių kelio kūrimo etapu buvo siekiama 230 km maršrutą papildyti kultūrinėmis veiklomis, edukacinėmis programomis, renginiais, numatyti pirmines viešinimo ir komunikacijos priemones. Siekiant populiarinti jotvingiškosios kultūros dvasią buvo sukurtos 5 naujos edukacinės programos bei 2 kultūriniai renginiai. Keliautojai kviečiami atvykti į naują edukacinę programą „Laimės talismanas“ Veisiejų kultūros namuose, o po jos pažaisti senovinį žaidimą. „Kvirkatas“. Rudaminos amatų centre dalyvaujant keramikos edukacijoje „Prakalbintas molio gabalėlis“ galima pasigaminti dirbinį iš molio su jotvingiškos keramikinės puošybos elementais. Alytaus kraštotyros muziejuje sukurtos programos “Viduramžių paslaptys papuošaluose”, “Senovės kario apranga ir ginkluotė. Žiedinių šarvų gamyba”, “Tapk archeologu”.  Alytaus regione atsirado ir nauji kultūriniai renginiai – Kurnėnuose (Alytaus r.) Jotvingių amatų dienos, o ant Rudaminos piliaklanio  (Lazdijų r,) – “Jotvingių sakmės”.

Kviečiame keliauti Jotvingių keliu – „joti vingiais“ po Alytaus regioną ir patirti keliavimo bei  krašto pažinimo džiaugsmą.