2023-ieji Sigito Gedos metai Lazdijų rajone

2023-02-04

Pasitinkant garbingą Sigito Gedos gimimo 80-ųjų metinių jubiliejų, Lazdijų kraštas ruošiasi renginių maratonui. Jau šiandien startavo šiai gražiai sukakčiai paminėti skirtos parodos Lazdijų ir Veisiejų bibliotekoje, o vasario 4 d., kuomet ir bus minimas iškilios asmenybės gimtadienis, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje vyks minėjimas, numatyti ir kiti renginiai ne tik Veisiejuose, bet ir Lazdijuose.

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lazdijų kultūros centre vyks muzikinė misterija Sigito Gedos kūrybos motyvais „Giesmė apie žmogų ir paukštį“, Lazdijų Nepriklausomybės aikštę netrukus papuoš Lazdijų kultūros centro ir Veisiejų kultūros namų darbuotojų sukurtos instaliacijos: žirgas, saulė, medis – pasikartojantys simboliai mūsų kraštiečio poezijoje.

Sigitas Geda – poetas, vertėjas, dramaturgas, eseistas. Jo nuopelnai lietuvių literatūrai įvertinti  Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi bei daugeliu kitų. Jis yra pirmasis Lazdijų rajono garbės pilietis. Šis titulas suteiktas 2001 m. gegužės 28 d.

S. Geda gimė 1943 m. vasario 4 d. Paterų kaime, Lazdijų apskrityje. 1961 metais baigė Veisiejų vidurinę mokyklą.

Atsižvelgiant į tai, kad 2023 metais sukanka 80 metų, kai gimė poetas Sigitas Geda, savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta 2023-uosius metus Lazdijuose paskelbti Sigito Gedos metais. Jis – neatsiejama Lazdijų krašto dalis.

Lazdijų kultūros centro ir Lazdijų rajono savivaldybės informacija