1410. Žinomas nežinomas Žalgiris

2013-10-17

Spalio 17 d. Lazdijų kultūros centre režisierius ir scenaristas Aleksandras Matonis pristatė filmą "1410. Žinomas nežinomas Žalgiris". Susirinkęs gausus būrys mokinių, mokytojų  bei kitų lazdijiškių, neabejingų mūsų šalies istorijai, atėjo pasižiūrėti dokumentinės juostos apie vieną didingiausių mūsų šalies mūšių, nulėmusių tolimesnę viduramžių Europos ateitį.

Kino kūrėjas kartu su istorikų komanda kvietė kiekvieną Lietuvos mylėtoją pasinerti į kelionę laikų bei atsidurti Žalgirio mūšio kovos lauke, pamatyti viską savo akimis bei sužinoti faktus, kurie tik neseniai pamatė dienos šviesą, o kartu ir pasidžiaugti šalies didybe, kuri kėlė grėsmę visam negailestingam Kryžiuočių ordinui.

Kaip teigia šios dokumentinės juostos kūrėjai, filmo tikslas - pateikti visuomenei, ypač jaunimui, tiesą ir paneigti stereotipus apie svarbiausius istorinius valstybės gyvenimo momentus. Papasakojęs filmo kūrimo istoriją, režisierius ir scenaristas  Aleksandras Matonis pažadėjo lazdijiškiam netolimoje ateityje pristatyti dokumentinę juostą apie Kalniškės mūšį.