Lazdijų tautinių šokių kolektyvas „Smilga“

Vadovė: Janina Dereškevičienė

Kolektyvas susikūrė 1999 metais. Tuomet jis vadinosi jaunučių šokių kolektyvu. Per šį laikotarpį vaikai užaugo ir dabar vadinasi jaunuolių šokių kolektyvu. Nuo pat įsikūrimo datos jame šoka tie patys nariai. Kolektyvo repertuarą sudaro smagūs, veržlūs lietuvių liaudies šokiai. Jaunuolių šokių kolektyvas „Smilga“ aktyviai dalyvauja Lazdijų kultūros centro organizuojamuose renginiuose bei įvairiuose projektuose.

Vieni iš svarbiausių, prioritetinių projektų, jau tapantys tradiciniais, yra vaikų ir jaunimo vasaros aktyvaus poilsio stovyklų organizavimas, kuriose dalyvauja Alytaus apskrities vaikai ir jaunimas. 2007 metais jau trečią kartą Lazdijuose vyko Tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinių šokių festivalis „Atidarykime šokių skrynelę“, į kurį noriai atvyksta mūsų šalies vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvai bei svečiai iš Baltarusijos ir Lenkijos.

2007 metais jaunuolių tautinių šokių kolektyvas dalyvavo Lietuvos dainų šventėje „Būties ratu“. 2008-aisiais dalyvavo Lenkijos respublikos Lukovo miesto tarptautinėje šventėje, Latvijos respublikos Bauskės mieste festivalyje „Supinkime auksinę juostą“, festivalyje „Einam mergos večerot“ bei Zarasuose vykusioje Lietuvos kultūros sostinės mugėje.

2009 m. sėkmingai pasirodė Lietuvos tūkstantmečio dainų šventė „Amžių sutartinė“.