Pasienio fiesta 2013

Kultūros lobiai Pasienio fiestoje 2013

Birželio 7-8 dienoms šventėme 10-ąją Pasienio fiestą. Jau tapo gražia tradicija, jog organizatoriai šiai šventei parenka temą, susijusią su mūsų tautos istorija ar kultūra. Per dešimtmetį prisiliesta prie pasakų, sakmių, legendų – brangaus mūsų senolių palikimo, svarbių istorinių datų bei kultūrinių įvykių. Šių jubiliejinių metų šventės tema – KULTŪROS LOBIAI.

Pirmosios Pasienio fiestos dienos pagrindinis renginys vyko Lazdijuose prie Baltajo ežero, praėjusiais metais įrengtame paplūdimyje prie legendomis ir padavimais apipinto Pilaitėspiliakalnio. Ši vieta – tikras lazdijiškių bei miesto svečių lobis. Šiemet susirinkusieji įstilizuotą Baltajo prieplauką buvo kviečiami dalyvauti nuotaikingose valčių varžybose,kurias rengė du geriausi šio krašto valtininkas Botvyčius ir žydelis prekybininkas Šimanšikas.

Šie nuolat tarp savęs besivaržantys kaimynai kvietė išbandyti jų valtis ir įvertinti, kuri iš jų geresnė ir greitesnė. Aktyviausiems ir sparčiausiems varžybų dalyviams buvo įteikti prizai bei irkluotojų sertifikatai. Tai pat visų laukė spalvingas muzikinis vakaras, praturtintas įvairių žanrų muzikos grupių pasirodymais. Netikėtų muzikinių improvizacijų dovanojo jaunimo grupė George Mo’ & “Teens in Blues”, svečiai iš Lenkijos, Latvijos bei Baltarusijos . Vakarą vainikavo spalvingas fejerverkų šou virš Baltajo ežero bei Lazdijų kultūros centro grupės “Kryžkelės” koncertas.

Antroji šventės diena vyko Veisiejų miesto parke, kur atžygiavus iškilmingai eisenai buvo apdovanoti tradicinių spiningavimo varžybų Lazdijų rajono savivaldybės mero taurei laimėti dalyviai, kurie savo sėkmę vos išaušus šią dieną bandė Baltajo ežere. Didysis šios šventinės programos lobis – Lazdijų rajono meno mėgėjų kolektyvų ir svečių iš kaimyninių savivaldybių bei užsienio šalių pasirodymai, kurių metu nebuvo pamiršta ir mūsų tautos lobis – tarmė. Tad šventėje savo krašto šnektos lobyną atverė ne tik dzūkai, bet ir svečiai iš Žemaitijos bei Aukštaitijos.

Šventinį vakarą pabaigė populiariosios muzikos atlikėjų vakaro koncertas su Irena Starošaite, Egle Jakštyte ir Žilvinu Žvaguliu bei šventiniai fejerverkai.