Pasienio fiesta 2011

Birželio 1-4 d. nuvilnijo aštuntoji tradicinė tarptautinė šventė PASIENIO FIESTA 2011. Per keturias šventės dienas, prisimindami mūsų senolių brangų palikimą, pasakų ir sakmių pynę nupynė per kelis tūkstančius šios šventės žiūrovų bei dalyvių. Kasmet švęsti „Pasienio fiestą” susirenka daugiau nei keli tūkstančiai dalyvių ir žiūrovų.

Dėl Lazdijų parko rekonstrukcijos šį kartą šventės tradicinė eisena ir kulminacija persikėlė į Veisiejų parką. Tai suteikė tradiciniam renginiui naujų spalvų. Iš „Pasienio fiestos” renginių nupinta pynė šiemet tapo ne tik priminimu, kokį turime iš protėvių paveldėtą turtą, padėjo pajusti jo grožį, pagarbą, meilę kraštui, bet ir tapo dar viena gija į kitų metų šventę.

Pasak Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio, puoselėjama idėja, kad lazdijiečių kuriama „Pasienio fiesta” taps visų Lietuvos pasienio savivaldybių švente: juk beveik pusė Lietuvos savivaldybių yra pasienyje. Savaitgalį vykusi šventė tapo įsimintina ne tik reginiais, bet ir tarptautinio bendradarbiavimo sutvirtinimu.

Per „Pasienio fiesta 2011“ konferenciją „Pasienio savivaldybių tarpkultūrinis bendradarbiavimas su kaimyniniais regionais“ Lazdijų viešojoje bibliotekoje pasirašyta sutartis su Nesterovo rajono savivaldybe (Rusija, Kaliningrado sritis). Bendradarbiavimas, laikantis šios sutarties, vyks įgyvendinant įvairius projektus. Lazdijų rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su šiomis užsienio savivaldybėmis: Lenkijoje (Lukovas, Krasnopolis, Seinai, Punskas, Augustavas), Baltarusijoje (Gardinas), Norvegijoje (Holmestrandas), Švedijoje (Tomellila).

Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys tampa pagrindu nuosekliai ir tikslingai vystyti ne tik rajono, bet ir viso pasienio regiono aplinką: gražinti, modernizuoti viešąsias erdves, įgyvendinti įvairius bendruomenei naudingus infrastruktūros modernizavimo, socialinius, kultūros projektus.

Su „Pasienio fiesta” pasitinkame vasaros pradžią. Tai renginys, skirtas Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų, svečių poilsiui ir šio regiono vardo garsinimui.