Pasienio fiesta 2010

Tradicinė tarptautinė šventė „Pasienio fiesta 2010“, skirta Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms

2010 metais birželio 4-5 d. tradicinė tarptautinė šventė „Pasienio fiesta“ vyko septintąjį kartą ir buvo skirta Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms bei Lazdijų miesto 413-ajam gimtadieniui paminėti. Šventės rengėjai lazdijiškius bei miesto svečius šiemet taip pat stebino įdomia šventės programa bei netradiciniai režisūriniais sumanymais.

Pirmąją šventės dieną prie Galadusio ežero stilizuotame žvejų kaime vyko vakaronė, kurioje buvo eksponuojama viduramžių ginkluotė ir šarvuotė, surengtas teatralizuotas riterių turnyras bei įspūdingas fakyrų ugnies šou. Žvejų kaimo gyventojai visus susirinkusius vaišino tradicine žuviene, o į kaimą atvykę karžygiai – ant laužo kepta aviena. Pasistiprinę kariai rengėsi kovai, o kaimo žvejai – spiningavimo varžyboms Galadusio ežere. Tad buvo galima ne tik sočiai skrandžius prikimšti, bet ir įspūdingą reginį stebėti bei smagiai pašokti ir patrepsėti.

Antrosios šventės dienos vidurdienis buvo skirtas vaikams bei sporto mėgėjams. Vyko linksmadienis vaikams, gatvės krepšinio 3×3 bei paplūdimio tinklinio turnyrai. Vėliau šventinė eisena žygiavo į miesto parką, kur vyko geriausių rajono meno kolektyvų bei svečių iš Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos pasirodymai.

Lazdijų kultūros centro atlikėjai pristatė istorinę – muzikinę misteriją „Laisvi mes protėvių žemėj“. Šiame pasirodyme, pastatytame remiantis istoriniais bei literatūriniais kūriniais, atsispindėjo mūsų šalies kovotojų už laisvę dvasiniai išgyvenimai bei politiniai sprendimai, lėmę lietuvių tautos didybę bei išlikimą. Įspūdingos dekoracijos bei netradicinis renginio režisūrinis sumanymas sužavėjo žiūrovus ir leido bent akimirkai pasijusti tikrais savo šalies patriotais.

2010-ųjų „Pasienio fiesta“ Lazdijų rajono gyventojams bei svečiams, atvykusiems į šventę, dovanojo daug malonių bei įsimintinų akimirkų.