Pasienio fiesta 2009

Tūkstantmečio Pasienio fiesta

Birželio 5 – 6 d. Lazdijuose vyko šeštoji tradicinė tarptautinė šventė „Pasienio fiesta“, skirta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Taip pat šios šventės metu buvo minimas ir 412-asis Lazdijų miesto gimtadienis.

Pirmoji šventės diena tradiciškai vyko prie Galadusio ežero, esančio Lietuvos-Lenkijos pasienyje. Čia bu rengiamasi spiningavimo iš valčių varžyboms, verdama žuvienė bei linksminamasi stilizuotame žvejų kaime.

Antrąją šventės dieną jau nuo ryto Lazdijų miesto parke laukė TEOBUSAS bei atrakcionai vaikams. Buvo galima pasisukti karuselėse, pašėlti ant batuto, dalyvauti loterijose bei padainuoti karaoke. Vėliau vyko linksmadienis vaikams, kurio metu šaunioji Pepė su savo pussesere kvietė mažuosius žiūrovus pakeliauti po pasaulį, patirti nuotykių su jūrų piratais bei sudalyvauti Piratiadoje. Buvo renkami narsiausi, drąsiausi, sportiškiausi bei balsingiausi kelionės dalyviai. Pačių aktyviausiųjų laukė prizai ir siurprizai.

Sportuoti mėgstančiam Lazdijų miesto jaunimui Nepriklausomybės aikštėje buvo surengtos gatvės krepšionio 3×3 tyrnyras. Na , o meno mylėtojai buvo pakviesti į Lazdijų rajono savivaldybės dailės mokytojų 5-ąją darbų parodą, kuri vyko Lazdijų viešojoje bibliotekoje.

Vėliau įvairių Lazdijų rajono įmonių, įstaigų, organizacijų, meno kolektyvų atstovai bei svečiai susirinko į iškilmingą eisenai į Lazdijų miesto parką, kurios pagrindiniu akcentu pasirinkta mūsų šalies, regiono ar gimtojo krašto istoriniai ir tautiniai motyvai. Ši eisena nustebino ne tik išradingumu, bet ir dalyvių gausa: joje žingsniavo per tūkstantį Lazdijų rajono gyventojų bei svečių.

Miesto parke sutikus eisenos dalyvius, vyko iškilmingas šventės atidarymas, kur rajono mero Artūro Margelio bei specialia Seimo nario profesoriaus Justino Karoso taure buvo apdovanojami žvejybos varžybų nugalėtojai. Lazdijų kultūros centro atlikėjai gausiai susirinkusiems žiūrovams padovanojo įspūdingą reginį – pirmąją lietuviškąją roko operą „Velnio nuotaka“.

Žaismingi personažai, spalvingos mizanscenos visai valandai prikaustė susidomėjusių žiūrovų dėmesį. Taip pat vyko geriausių rajono meno kolektyvų, dalyvausiančių Lietuvos Tūkstantmečio Dainų šventė, bei svečių iš Lenkijos ir Baltarusijos respublikų pasirodymai. Lazdijiškius ir miesto svečius linksmino visada šmaikščios „Dzyvų dzyvų“ humoristas Apalonija (Birutė Vanagienė) ir Kunigunda (Stasė Liaukevičienė). Nuotaikingą ir spalvingą pasirodymą dovanojo populiariosios muzikos atlikėjai Žilvinas Žvagulis, Milana bei merginų grupė „Blogos mergaitės“.

Šventę vaiknikavo spalvingas fejerverkų šou, skelbiantis, jog lazdijiškiai ir miesto svečiai mini Lietuvos vardo tūkstantmetį, švenčia Lazdijų miesto 412-ąjį gimtadienį bei šeštąją tradicinę tarptautinę šventę „Pasienio fiesta“.