Pasienio fiesta 2008

Pasienio fiesta 2008 – Legendos „Jūratė ir Kastytis“ motyvais

Birželio 6-7 d. Lazdijuose jau 5-tąjį kartą vyko tradicinė tarptautinė šventė „Pasienio fiesta“. Šių metų šventės tema rengėjai pasirinko legendos „Jūratė ir Kastytis“ interpretaciją. Pirmąją dieną prie Galadusio ežero tradiciniame žvejų kaime buvo linksminamasi vestuvių puotoje, į kurią atvyko gausus būrys lazdijiečių ir rajono svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių.

Iš ežero išniręs vandenų valdovas Neptūnas į šventę atvykusiems žvejams, kurie ruošėsi rytdienos spiningavimo varžyboms Galadusio ežere, įteikė leidimus žvejoti bei laimino jaunojo žvejo Kastyčio ir vandenų deivės Jūratės meilę. Tačiau tai užrūstino dangaus valdovą Perkūną, kuris su savo palyda – fakyrais – laidė ugnies kamuolius ir žaibus bei kvietė Neptūną į kovą.

Antrąją dieną į Lazdijų miesto parką su iškilmingu orkestro gaudesiu įžengė iškilminga šventės dalyvių eisena. Ten susitikę vandenų ir dangaus valdovai paskelbė didžiąją kovą. Neptūno kariaunai atstovo tradicinio tarptautinio vyresniojo amžiaus žmonių šokių festivalio „Šokim šokimėlį” kolektyvai, kurie atvyko iš Radviliškio, Šakių, Kėdainių, Panevėžio, Marijampolės, Kauno, Vilniaus bei Lazdijų miestų, o taip pat svečiai iš kaimyninės Baltarusijos bei Latvijos Bauskės miesto.

Perkūnui talkino griaudžiantys muzikantai ir dainininkai: Metelių parapijos salės kapela „Metelys“, Veisiejų kultūros namų kapela „Veisieja“, Lazdijų kultūros namų kamerinis choras „Gaustas“, o taip pat linksmos muzikos ansamblis „Jonis“ bei humoro grupė „Ambrozija“. Jaunimą smagino netradicinės muzikos grupė „InCulto“. Šventės metu buvo apdovanoti spiningavimo varžybų nugalėtojai, kuriems taures įsteigė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, vicemeras Benius Rūtelionis, seimo nariai Justinas Karosas bei Arminas Lydeka.

Šventę tradiciškai pabaigė įspūdingi fejerverkai, kurie nutvieskė dangų primindami, jog lazdijiečiai kartu su artimiausiais kaimynais jau penktąjį kartą švenčia pačią didžiausią rajono šventę – „Pasienio fiestą“.

Šventę organizavo Lazdijų rajono savivaldybė bei VšĮ Lazdijų kultūros centras.