Pasienio fiesta 2006

Pelkinio išdaigos žvejų kaime

2006-aisiais „Pasienio fiestos“ pirmoji diena tradiciškai vyko prie Galadusio ežero. Ten į spiningavimo varžybas rajono Mero taurei laimėti susirikusius žvejus bei šventės dalyvius nustebino parengta nuotaikinga meninė programa. Visus atvykusius pasitiko tariamų medikų komanda, kuri jiems diagnozavo neįtikėtinas ligas bei siūlė dar labiau neįtikėtinus gydymo metodus, o taip pat vaišino žvejų eleksyru. Iš ežero išniręs Pelkinis bei jį supančios undinės sulaukė audringų ovacijų. Buvo pokštaujama, rungtyniaujama, ragaujama žuvienės bei linksminamasi grojant kaimo kapeloms. Taip pat buvo surengtas Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus ūkininkų žygis žirgais PUNSKAS-LAZDIJAI bei jų naktigonė prie Galadusio ežero.

Antrą šventės dieną Lazdijai šurmuliavo nuo pat ryto. Miesto gatvėmis važinėjo žvejai-kviesliai su muzikantais, vyko mugė, kvepianti šviežia ir rūkyta žuvimi bei mirguliuojanti amatininkų darbų įvairove. Lazdijų kultūros centre buvo surengtas fotografijos plenero „Mes Jūsų nepamiršime“ parodos atidarymas. Vėliau šventinė dalyvių kolona jau tradiciškai iš Lazdijų Nepriklausomybės aikštės pajudėjo miesto parko link. Jos priešaky iškilmingai buvo nešamos trijų kaimyninių valstybių Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, o taip pat Europos Sąjungos bei tarptautinio vaikų ir jaunimo tautinių šokių festivalio „Atidarykim šokių skrynelę“ vėliavos.

Šis festivalis antrąją „Pasienio fiestos“ dieną vyko Lazdijų miesto parke. Šventę vedė dainininkas bei humoristas Vitalijus Cololo. Jis savo šmaikščiomis pastabomis bei nuotaikingais pasakojimais iki ašarų pravirkdė ne vieną šventės dalyvį. Pasibaigus festivaliui ir tradiciškai nuaidėjus šventiniams fejerverkams bei skambant smagioms populiariausių mūsų šalies muzikos grupių ir atlikėjų melodijos buvo linksminamasi iki aušros.