Pasienio fiesta 2004

„Pasienio fiesta“ tampa didžiausia rajono švente

Iki 2004 metų Lazdijų rajone vyko daug svarbių švenčių bei renginių, tačiau savitos, ypatingos metinės šventės nebuvo. 2004 metais surengta Lazdijų rajono ir Seinų apskrities šventė „Pasienio fiesta“ tapo pačia masiškiausia bei mėgstamiausia lazdijiečių, rajono svečių bei turistų švente. Šventės idėja – kaimyninių šalių – Lietuvos ir Lenkijos – pasienio gyventojams surengti dviejų dienų šventę bei skatinti šių šalių kultūrinį bendradarbiavimą.

Pagrindine šventės tema buvo pasirinkta žvejyba, kadangi mūsų rajone gausu ežerų. Buvo nutarta, jog pirmoji šventės diena – žvejų diena – bus rengiama prie Galadusio ežerio, kuris telkšo Lietuvos –Lenkijos pasienyje ir jungia abi valstybes. Ši vietovė prieš penkerius buvo ypatingai patraukli, nes ji priklausė pasienio zonai ir į ją patekti buvo galima tik su specialiais leidimais.

Antrąją šventės dieną buvo nutarta rengti Lazdijų miesto parke, kur būtų Lazdijų rajono savivaldybės Mero taure apdovanojami geriausi šventės žvejai, vyktų amatininkų mugė, savo menines programas parodytų šauniausi Lazdijų rajono bei Seinų apskrities meninės veiklos kolektyvai, o taip pat koncertuotų populiariausi mūsų šalies atlikėjai. Šventę nutarta rengti kasmet pirmąjį birželio savaitgalį.

„Pasienio fiestai“ tapus pačia didžiausia rajono švente, jai buvo skiriamas ypatingas organizatorių dėmesys. Kasmet buvo siekiama nustebinti įdomia šventės programa, kuri sudomintų įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovus bei dalyvius.

2004-aisiais Lazdijų krašto muziejuje vyko medžio drožėjų plenero uždarymas bei naujų skulptūrų Lazdijų mieste pristatymas. Viešosios bibliotekos salėje buvo eksponuojama menininko iš Čekijos Jaroslav Buncko medžio skulptūrų bei gobeleno paroda „Mūsų senolių gyvenimas ir meilė“. Miesto parke atžygiavusią šventinę dalyvių koloną bei susirinkusius žiūrovus pasitiko gausus būrys prekybininkų, mažiesiems buvo siūlomos įvairios pramogos, vyko loterijos, buvo galima atsigaivinti šaltu alumi, paragauti žuvienės bei pasmaguriauti saldumynų. Parko sporto aikštyne jaunimui vyko gatvės krepšinio ir paplūdimio tinklinio varžybos.Vėliau savo koncertines programas pristatė mūsų rajono bei Seinų apskrities meninės veiklos kolektyvai, o jaunimą linksmino daininkas Alanas Chošnau. Renginį užbaigė šventiniai fejerverkai.