Lazdijuose įžiebta lazdyno riešutais spindinti Kalėdų eglė

2021-12-01

Kiekvienais metais Lazdijuose kuriama šventinė Kalėdų pasaka, kurios centre – pagrindinė miesto žaliaskarė. Tradiciškai Kalėdų eglė puošiama ypatingą reikšmę turinčiais simboliais. Šiemet pasirinktas lazdyno riešuto motyvas, kaip miesto istorijos bei vardo dalis, naujos pradžios, sveikatos, pilnatvės ir vilties ženklas.

Lazdijų miesto žaliaskarę  lazdyno riešutų motyvais, žirginėliais ir žiedais puošusios UAB „Švenčių studija“ vadovė, architektė Jolanta Tūraitė teigė, kad ją ir Lazdijų kultūros centro kūrybinę komandą įkvėpė miesto „Lazdijai“ pavadinimas bei simbolinė riešuto prasmė. Juk riešutai – tai ypatingi žemės vaisiai, kuriuos nuo seno dovanojame vieni kitiems, linkėdami pilnatvės, sveikatos. Rodos, dar ne taip seniai riešutais būdavo įprasta puošti namų eglutes bei šv. Kūčių stalą, nes tai – turto, sėkmės ir džiaugsmo simbolis. Jolanta Tūraitė pabrėžė, kad kviesdami prisiminti tradicijas, jas atliepti moderniai, šių metų miesto eglutę dekoravo tūrinėmis šviečiančiomis riešutų kekėmis, stilizuotais žirginėliais, lapeliais bei šiltai baltomis girliandomis.

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė taip pat džiaugiasi, kad „ant pagrindinės miesto žaliaskarės nugulė ne šiaip dailūs žaisliukai, o gilią prasmę turintys papuošimai. Lazdyno riešutų motyvais papuošta eglė šiemet mums linki sveikatos, ramybės, dvasinės ir finansinės gerovės“, teigia merė.

Taigi Lazdijai kviečia nušviesti riešutines Kalėdas ir pasinerti į jaukių šviesų ir reginių labirintą. Šalia papuoštos eglės, įsitaisęs ir riešuto kevalo kupolas, kuriame šventiniu laikotarpiu vyks įvairios kalėdinės edukacinės programos ir veiklos, Adolfo Ramanausko-Vanago aikštėje įstaigos ir organizacijos sukūrė šventinių meninių instaliacijų parką, o prie Lazdijų kultūros centro spindi magiškas miestelis.

Tegul Lazdijų riešutinių Kalėdų pasaka sukuria jaukų šventinį laikotarpį, pripildo kasdienybę sveikata, pilnatve ir viltimi!