Kalendorius

<< Geg 2020 >>
PATKPŠS
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 

Naujienų prenumerata


 

 

 

 

 

Respublikinė smuikininkų šventė GRIEŽKIT, SKRIPKOS 2015

Balandžio 17 d. Lazdijų kultūros centre vyko jau tradicine tapusi smuikininkų šventė-varžytuvės GRIEŽKIT, SKRIPKOS 2015.  Lig šiolei šiame liaudiško smuikavimo konkurse dalyvavo tik Dzūkijos krašto smuikininkai. 2015-uosius Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus Etnografinių regionų metais kilo idėją surengti respublikinį konkursą, kuris padės gaivinti ir puoselėti liaudies smuikavimo tradicijas, skatins pagerbti autentiškiausius, originaliausius senosios kartos muzikantus, taip pat ragins jaunimą domėtis ir perimti liaudies muzikavimo  tradicijas. Tad visi norintys pasimokyti tradicinio smuikavimo subtilybių  pirmiausia buvo kviečiami į  Lazdijų kultūros centro mažąją salę, kur vyko smuikavimo dirbtuvės su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja smuikininke dr.doc. Gaila Kirdiene, o vėliau visų liaudiškos muzikos mėgėjų laukė smagios „skripkorių“, atvyksiančių iš įvairių Lietuvos regionų, varžytuvės. Dalyvius vertino kompetentinga komisija: LLKC etninės kultūros skyriaus folkloro poskyrio vyr. specialistas Arūnas Lunys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja smuikininkė dr.doc. Gaila Kirdienė bei Lazdijų kultūros centro muzikinės veiklos koordinatorė Aida Abeciūnaitė.

GRIEŽKIT SKRIPKOS 2015 dalyviai

Komisijos sprendimu solistų kategorijoje pirmosios vietos laimėtoju tapo Paulius Kovalenko iš Viniaus. Jam atiteko 100 eurų piniginis apdovanojimas. Antroji vieta skirta Algimantui Ramanauskui iš Alytaus r., trečioji – Justinui Dadurkai iš Kalvarijos sav. Duetų kategorijoje laureatais ir 120 eurų piniginio prizo laimėtojais tapo Romas Mazėtis ir Albinas Bartnykas iš Lazdijų. Antros vietos nugalėtojomis šioje kategorijoje pripažintos Teresė ir Milda Andrijauskaitės iš Zarasų, trečiosios vietos duetas – Estela Aleknavičiūtė ir Virginija Savickė -Makūnienė iš Kazlų Rūdos sav. Ansamblių kategorijoje pirmoji vieta ir 127, 50 eurų atiteko Šiaulių r. sav. kultūros centro tradicinei styginių instrumentų grupei. Jaunieji smuikininkai buvo apdovanoti dzūkiškos bapkos pyragais, antrų -trečių vietų laimėtojams įteiktos Lazdijų r. sav. atminimo dovanos – moliniai ąsočiai. Kaip Dzūkijoje ir įprasta, po konkurso visų laukė dzūkiškų vaišių stalas bei smagūs pokalbiai su muzikantai. 

GRIEŽKIT, SKRIPKOS – vienintelis tokio pobūdžio smuikininkų konkursas Lietuvoje. Simboliška, kad būtent Dzūkijoje labiausiai paplitęs liaudiškas „skripkavimas“ šiame regione tęsia savo tradicijas, o Lazdijų rajonas, nuo senų laikų garsėjęs šauniais smuikininkais, tapo šio konkurso sumanytojas ir organizatorius.

Daugiau foto…

Kada: 2015-04-17 17:00

Kur: Lazdijų kultūros centras