Kalendorius

<< Geg 2020 >>
PATKPŠS
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 

Naujienų prenumerata


 

 

lkc15 

 

 

PASIENIO FIESTA 2015

Birželio 5-6 dienomis Lazdijų rajone vyko dvyliktoji PASIENIO FIESTA. Kiekvienais metais ši tradicinė tarptautinė šventė siekia nustebinti vis nauja tema, susijusi su mūsų tautos istorija bei kultūra. Šių metų  tema „Mes esam dzūkai-girių karaliai“ atspindėjo Etnografinių regionų metų nuotaiką. Juk ne veltui Dzūkija vadinama girių ir miškų kraštu.

Birželio 5 d. gražiame Veisiejų miestoparke, apsuptame Ančios ežero, šurmuliavo PASIENIO FIESTOS 2015 pirmoji diena. Čia vyko  stilizuota amatininkų ir prekybininkų mugė bei konkursas  ŽVĖRIENA VISAP, kuriame savo profesionalumą demonstravo medžiotojų  būrelių kulinarai. Taip pat šventės dalyviai buvo kviečiami jėgas išbandyti DZŪKIŠKOS SEPTYNKOVĖS rungtyje Dzūkijos karaliaus sertifikatui gauti. Taigi nuo 2015-ųjų Dzūkija turi savo karalienę.Taip pat žiūrovus linksmino geriausi Lazdijų rajono estrados ansambliai bei grupė 16Hz.Su Dzūkijos karaliene  PASIENIO FIESTOJE 2015

Dar labiau Lazdijų rajono gyventojus bei svečius pradžiugino antroji šventės diena, nes po kelerių metų ji ir vėl sugrįžo į Lazdijus. Prasidėjusi spiningavimo varžybomis Ančios ežere, buvo tęsiama atnaujintame Lazdijų  miesto parke, kur šurmuliuojant prekybininkų mugei vyko pirmą kartą Dzūkijoje rengiamas Baltijos šalių studentų medkirčių čempionatas MEDKIRTYS 2015,    folkloro kolektyvų ir kaimo kapelų pasirodymai, cirkas vaikams bei šventinė programa, kurioje koncertavo svečiai  iš kitų kaimyninių pasienio miestų ir rajonų, o taip pat iš  Latvijos bei Baltarusijos. Šventinio vakaro pradžią skelbė  iškilminga  meno mėgėjų, įstaigų ir organizacijų kolektyvų eisena. Į šventinį vakarą  gausiai susirinkusius žiūrovus linksmino populiariosios Lietuvos muzikos atlikėjas VYTAUTAS  ŠIŠKAUSKAS bei grupės POP LADIES ir ŽAS. Taigi išgražėjęs Lazdijų miesto parkas šią dieną tapo jaukia kultūrine ir pramogine erdve, skirta  draugiškai pabendrauti bei smagiai praleisti laiką. Taigi  kiekvienas šventės dalyvis galėjo aplankyti ne vieną patraukliai įrengtą parko kampelį, pasivaikščioti su artimaisiais ir bičiuliais per akiai mielus Lazdijos upelio tiltelius bei smagiai praleisti laiką naujose kultūrinėse, poilsinėse bei pramoginėse parko erdvėse. Taigi kiekvienas dzūkas, jo kaimynas ar bičiulis galėjo pasidžiaugti  pagaliau atkeliavusia lietuviška vasara ir leido sau širdyje pasijusti tikru pramogų, smagaus kultūrinio šėlsmo ir draugystės karaliumi.

ŽAS PASIENIO FIESTOJE 2015

 

DAUGIAU FOTO 

 

 

Kada: 2015-06-05 0:00

Kur: Lazdijai