„Auksinis feniksas“, suplasnoję Lazdijuose, keliauja į Žemaitiją

        Viena didžiausių šalies kultūros  bendruomenių – Lietuvos kultūros centrų asociacija,feniksai 1-001 jau ketvirtus metus kviečia siūlyti pretendentus prestižiniam apdovanojimui „Auksinis feniksas“. „Auksinio fenikso“ statulėlės  –  vieni  didžiausių Lietuvos kultūros centrų asociacijos ir vieni  reikšmingiausių visos šalies  apdovanojimų kultūros srityje –  praėjusiais metais buvo įteiktos Lazdijuose. Šio apdovanojimo tikslas –  pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

          Surengti trečiuosius „Auksinio fenikso“ apdovanojimus Lazdijų kultūros centrui teko garbė ir atsakomybė, kuomet šio centro direktorius Arūnas Sujeta 2013 metais tapo „Auksinio fenikso“  nominacijos „Geriausias metų kultūros centro vadovas“ laureatas. Taigi pasidžiaugę solidžiu laimėjimu, pernai  lazdijiškiai galėjo didžiuotis, jog gausus būrys Lietuvos kultūros centrų asociacijos narių, kultūros centrų vadovų, atvykusių iš visos Lietuvos, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai, rėmėjai bei politikai, Kultūros ministerijos atstovai bei kiti garbingi svečiai susirinko į Lazdijų kultūros centrą stebėti iškilmingą ”Auksinio fenikso”  apdovanojimų ceremoniją. Taigi ši  ypatinga kultūros diena buvo svarbi ne tik meno kūrėjams ar politikams iš visos Lietuvos, bet ir kiekvienam Lazdijų krašto kultūros puoselėtojui.  Puiki šventė ir šilti bei nuoširdūs svečių padėkos žodžiai tik įrodė, kad kiekvieno mūsų prisilietimas prie kultūros yra labai svarbus.

          Pernai Lazdijuose plasnojęs „Auksinis feniksas“ šiemet keliauja į Žemaitiją. Iškilmingos ceremonijos Tauragės kultūros centre metu bus skelbiami nominacijų „Geriausias metų kultūros centro vadovas“, „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“, „Geriausias metų kultūros centro partneris“, „Metų kultūros mecenatas ar rėmėjas“, „Metų kultūros politikas“ laureatai. Pretendentus šioms penkioms nominacijoms dar galima siūlyti iki šių metų spalio 25 d. Lietuvos kultūros centrų asociacijai.

feniksai foto

Daugiau informacijos rasite Lietuvos kultūros centrų asociacijos internetiniame puslapyje www.lkca.lt