Geriausia respublikos pasakorė – iš Kapčiamiesčio

Sveikatinimo ir poilsio centro „AQUA“ konferencijų salėje vyko respublikinis pasakotojų konkursas „Žodzis žodzį gena“, skirtas Tarmių metams paminėti. Jį organizavo Druskininkų kultūros centras ir Lietuvos liaudies kultūros centras. Renginį dalinai finansavo Kultūros rėmimo fondas.
Pasakotojų konkurse dalyvavo vienintelė mūsų rajono atstovė – rajoninio turo nugalėtoja Genovaitė Juzė Lazauskienė iš Kapčiamiesčio. Rajonui atstovavusi Genovaitė Juzė Lazauskienė varžėsi su geriausiais Zarasų, Kelmės, Šiaulių, Varėnos, Panevėžio, Utenos, Anykščių, Šakių, Kupiškio, Kretingos, Kauno rajonų, Kazlų Rūdos, Palangos, Druskininkų savivaldybių pasakotojais. Ši šauni pasakotoja, nušluosčiusi nosį net 22 konkurentams, laimėjo pirmąją vietą kategorijoje ,,Pateikėjas, tradiciją perėmęs savo aplinkoje“. Ji apdovanota  1-osios vietos diplomu. Taip pat nugalėtojai įteiktas 300 litų prizas, kitos dovanos.

Genovaitė Juzė – vyriausia  iš konkurso dalyvių – išsiskyrė savo natūralumu, pasakotų istorijų autentiškumu. Jos buvo paimtos iš realaus pasakotojos gyvenimo. Garbaus amžiaus moteris iki šiol dar dainuoja Kapčiamiesčio miškininkų ansamblyje ,,Atgaiva“, vadovaujamame Birutės Stacevičienės. Anksčiau giedojo bažnyčios chore, dalyvavo ir įvairiuose rengiamuose vaidinimuose. Kepa labai skanius blynus su lęšiais, kuriuos ypač mėgsta ir garsioji mūsų kraštietė dainininkė Veronika Povilionienė. Nors konkurso nugalėtoja jau vaikšto su lazdele, sugeba dar ir daržą paravėti, mėgsta skaityti knygas.

Su ištverminga konkurso laureate ją lydėjusi Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Lina Valentienė apsilankė Druskininkuose vykusioje 20-ojoje jubiliejinėje tarptautinėje Dainavos krašto folkloro šventėje, kurios metu šurmuliavo Sūrių festivalis. Buvo demonstruojama parodomoji sūrių gamyba, vyko degustacija.

.